معرفی همایش

صفحه اصلی > معرفی همایش

کنفرانس هوانوردی عمومی
موضوعات
1. همگام با نهمین سری نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران و پروازهای نمایشی هواپیماهای مختلف از 5-8 آذرماه 1397 در جزیره زیبای کیش و در جوار آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس، کنفرانس بین‌المللی هوانوردی عمومی (International conference on General Aviation) برگزار خواهد شد.
نمایشگاه هوایی کیش هر دو سال یک‌بار در نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران در جزیره کیش در خلیج فارس برگزار می‌شود. نمایشگاه بین المللی هوایی کیش با هدف ارائه توانمندی‌های صنایع هوایی، هوانوردی و هوافضایی جمهوری اسلامی ایران و معرفی آخرین دستاوردها و فناوری‌های هوایی برگزار می شود. لازم به ذکر است، نمایشگاه هوایی کیش، نقش بسزایی در گسترش مناسبات تجاری تولید کنندگان و بازرگانان داخلی با یکدیگر و طرف‌های خارجی آنها ایفا خواهد کرد.
2. کنفرانس بین‌المللی هوانوردی عمومی که در خصوص ارتقاء فرهنگ و دانش هوانوردی عمومی در جامعه تلاش خواهد نمود.
هوانوردی عمومی بخشی از تغذیه‌ی روح بشری را در سال‌های متمادی بر عهده گرفته است، اما بالا رفتن سوانح و پایین آمدن ایمنی در این بخش سبب کاهش پروازهای این بخش شده است. در عین حال در سال‌های اخیر تلاش‌های پیشروان این صنعت برای راه‌اندازی و گسترش نسل جدید این صنعت بالا گرفته است.
در این کنفرانس با سخنرانی‌ها و گفتمان‌های تخصصی در خصوص هوانوردی عمومی سعی خواهد شد چالش‌های موجود در این حوزه از هوانوردی  در کشور شناخته شده و مورد بحث قرار گیرد.
3. در کنفرانس بین‌المللی هوانوردی عمومی که توسط پژوهشگاه هوافضا (وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) به همراه نهمین نمایشگاه بین‌المللی هوانوردی در جزیره زیبای کیش برگزار خواهد شد، مقالات علمی متعددی در خصوص نقش حمل و نقل هوایی در توسعه گردشگری، امداد و نجات هوایی، مدیریت بحران در هوانوردی، نقش هوانوردی در کشاورزی، مدیریت یکپارچه ایمنی هوانوردی، خدمات فرودگاهی، ورزش‌های هوایی، استاندارد و الزامات هوانوردی و طراحی هواپیما به صورت محورهای علمی کنفرانس طرح و ارائه خواهد شد.
با وجود آنکه ساخت هواپیماهای سبک و فوق‌سبک با عملکرد، سرعت و بردهای مناسب در حال افزایش است، تعداد سوانح منجر به مرگ این هواپیماها نیز افزایش یافته است. با توجه به تصمیماتی که در سال‌های اخیر برای این صنعت گرفته شده است، آمدن در این بخش از هوانوردی به راحتی گذشته نیست. دنیای هوانوردی عمومی به دنبال آنست که هواپیماهای این بخش را طوری طراحی کند که در هر شرایطی اگر هواپیما در ارتفاعی مناسب است، بتواند به سادگی، بدون نیاز به موتور و تنها با اعمال چند دستور معین به سطوح کنترلی هواپیما را به سلامت بنشاند.