این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
سومین کنفرانس هوانوردی عمومی ایران
3rd Iranian Conference on General Aviation

برگزاری سومین کنفرانس هوانوردی عمومی ایران در پژوهشگاه هوافضا


ارسال شده در تاریخ :
برگزاری سومین کنفرانس هوانوردی عمومی ایران در پژوهشگاه هوافضا


امروز چهارشنبه، 28 آبان ماه، سومین کنفرانس هوانوردی عمومی ایران توسط پژوهشگاه هوافضا و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال برگزاری است. این کنفرانس با توجه به شیوع بیماری کووید-۱۹ و ابلاغ بخشنامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر ممنوعیت برگزاری هر گونه همایش و کنفرانس حضوری با پیگیری و تلاش رئیس، دبیران و تیم اجرایی کنفرانس به صورت مجازی، امروز در حال برگزاری است.
در مراسم افتتاحیه این کنفرانس، دکتر امی، رئیس پژوهشگاه هوافضا و رئیس سومین کنفرانس هوانوردی عمومی ایران، ابراز امیدواری کردند که برگزاری این کنفرانس به صورت مجازی الگویی برای برگزاری چنین گردهمایی‌های علمی به صورت مجازی در کشور باشد زیرا که برگزاری چنین کنفرانس‌هایی به صورت مجازی بسیار مشکل است. 
ایشان در ادامه با اشاره به اهمیت مبحث هوانوردی عمومی خاطر نشان کرند: ایران طبق سند توسعه هوانوردی باید تا سال 1404 به قطب منطقه‌ای در این حوزه تبدیل شود و ما موظف هستیم که کارهای مهمی را انجام دهیم. ما در بحث هوانوردی در آمار منتشر شده توسط سایت سایماگو، در سال 2018 رتبه 13و در سال 2020 رتبه 12 را کسب کردیم.
در ادامه دکتر رضا ابراهیمی، دبیر کنفرانس تصریح کرد: 60 مقاله توسط این کنفرانس دریافت و مورد داوری قرار گرفت و در نهایت 44 مقاله پذیرش شد و قرار است 7 نشست تخصصی در طول دو روز 28و 29 آبان به صورت مجازی برگزار شود.
دکتر محمد همایون صدر سخنران کلیدی در افتتاحیه کنفرانس، چالش اصلی در هوانوردی عمومی ایران را مسئله تسهیلات قانونی و مشوق‌های اقتصادی برای شرکت‌های خصوصی علاقه‌مند ورود به این حوزه اعلام کردند.
دکتر محمدی امین دبیر اجرایی کنفرانس، با اشاره تحولات جدید در حوزه هوانوردی عمومی در ایران، ابراز امیدواری کرد که دستاوردهای این حوزه روز به روز بیشتر و در قالب رویدادهای مانند این کنفرانس ارائه شود.
در انتها دکتر فضیلتی، دبیر علمی کنفرانس ضمن ارائه نکاتی برای ارائه منظم مقالات برنامه دو روز نشست‌های کنفرانس را تشریح کرد.
 


فایل های مورد نیاز

دستور العمل نگارش مقاله 
دستور العمل ارائه مقاله

هزینه ثبت نام

پوستر همایش

آرشیو مقالات دوره های قبلی کنفرانس

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.3)